Powrót

Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości to konkurs adresowany do lokalnych firm sektora MSP, którego organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Cech Rzemiosła
i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Przedsięwzięcie przeprowadzane jest co dwa lata, a firmy mogą ubiegać się o laury:

 • certyfikat jakości,
 • nominację do tytułu: Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości,
 • tytuł: Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości,

w następujących kategoriach konkursowych:

 1. debiut gospodarczy,
 2. mikroprzedsiębiorstwo,
 3. małe przedsiębiorstwo,
 4. średnie przedsiębiorstwo,
 5. lider ekologii,
 6. eksporter,
 7. inwestor,
 8. innowator.

W dotychczasowych ośmiu edycjach konkursu wyróżniono 119 firm, które zostały nagrodzone łącznie 178 razy. Podmioty nagradzane w poszczególnych edycjach zawsze wyróżniały się wysokim stopniem rozwoju. Laureatami zostawały firmy, które m. in.: inwestowały we własny rozwój, tworzyły nowe miejsca pracy, sumiennie regulowały wszelkie należności, nie naruszały obowiązujących norm i przepisów, stosowały zasady etyki i uczciwej konkurencji, a także spełniały szczegółowe kryteria regulaminu dla poszczególnych kategorii. Jednak nie wszyscy docenieni przedsiębiorcy funkcjonują do dziś. Kilka przedsiębiorstw zniknęło z mapy powiatu, inni zmienili zakres swojej działalności bądź siedzibę. Ponadto, ze względu na fakt, że dużą grupę laureatów stanowią firmy rodzinne, w niektórych podmiotach zarządzanie przejęły kolejne pokolenia.

Pomimo zmieniających się, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i krajowym, uwarunkowań prawnych, ekonomicznych i społecznych oraz mimo szeregu wprowadzonych do konkursu modyfikacji, przedsięwzięciu, niezmiennie od ponad dekady, przyświecają te same cele: promocja firm zlokalizowanych na terenie powiatu gnieźnieńskiego, upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki.

Więcej informacji o konkursie i jego laureatach: www.orzelprzedsiebiorczosci.plOferty inwestycyjne Powiatu Gnieźnieńskiego


 Centrum Obsługi Inwestora

Tworzenie i obsługa bazy terenów inwestycyjnych w powiecie gnieźnieńskim oraz kompleksowa obsługa inwestorów krajowych i zagranicznych zamierzających rozpocząć lub rozwijać działalność gospodarczą na terenie powiatu to główne zadania Centrum Obsługi Inwestora.

więcej...
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza firm

Wyszukaj firmę na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
 Baza instytucji

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie