Klasa patronacka grupy VELUX w ZSP nr 2

2018-03-23

21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie podpisano list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy NB Polska Sp. z o. o. grupa VELUX Gniezno, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Papieża Jana Pawła II oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie.

Podpisany list intencyjny otwiera drogę do uruchomienia w szkole przy ulicy Cieszkowskiego klasy patronackiej kształcącej młodocianych pracowników w zawodach mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz mechanik monter maszyn i urządzeń.

Poza utworzeniem klasy patronackiej, finalna umowa o współpracy obejmować będzie również między innymi możliwość zatrudnienia przez NB Polska Sp. z o. o. uczniów ZSP nr 2 w charakterze młodocianych pracowników oraz wymianę doświadczeń pracowników firmy z nauczycielami przedmiotów zawodowych.