Powrót

Gmina Czerniejewo – laureatem VII Edycji Konkursu „Gmina Fair Play”
„Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji to konkurs organizowany od ponad siedmiu lat przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Lokalnym, który adresowany jest do samorządów.

Jego głównym celem jest identyfikacja i promocja tych gmin, które m.in.: podejmują działania organizacyjne, promocyjne i finansowe mające na celu przyciągnięcie inwestorów, współpracują z lokalnym biznesem czy stale ulepszają gminną infrastrukturę.

W VIII edycji przedsięwzięcia, w kategorii gmin miejsko – wiejskich, wyróżnione tytułem i Certyfikatem „Gmina Fair Play 2009” zostało Miasto i Gmina Czerniejewo. To trzeci, po Mieście Gniezno i Gminie Witkowo, samorząd powiatu gnieźnieńskiego uhonorowany w konkursie „Gmina Fair Play”. Nagroda została przyznana przez Kapitułę Konkursu w oparciu o informację zawarte w ankiecie konkursowej. Przeprowadzony został w gminie audyt certyfikujący, który miał za zadanie potwierdzenie danych zawartych w ankiecie oraz uzyskanie dodatkowych informacji świadczących o przyjazności i rzetelności gminy wobec inwestorów, a także na podstawie wywiadów zebranych od losowo wybranych inwestorów, którzy realizowali lub rozpoczęli proces inwestycyjny na terenie gminy.

Jednym z najważniejszych profitów wynikających z udziału w konkursie jest promocja nagrodzonych samorządów, możliwość zaprezentowania ich dokonań i planów na przyszłość. Gmina Czerniejewo, jako laureat konkursu została wpisana do internetowej bazy gmin przyjaznych dla inwestorów, będzie promowana m.in.: wśród przedsiębiorców z kraju i zagranicy odwiedzających Krajową Izbę Gospodarczą, w ambasadach zagranicznych w Polsce, a także wydziałach handlowych przy ambasadach RP w Europie, USA, Australii, Azji. A taka popularyzacja gminy – jako samorządu przyjaznego dla inwestorów, a w kolejnych latach – realizacja przez gminę projektu „Utworzenie Strefy Aktywizacji Gospodarczej na terenie Gminy Czerniejewo w Powiecie Gnieźnieńskim”, polegającego na kompleksowym uzbrojeniu terenu inwestycyjnego o powierzchni blisko 11 ha. Wszystko to niewątpliwie przyczyni się do napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Czerniejewa i powiatu gnieźnieńskiego.

Więcej informacji na: www.gmina.fairplay.pl

21 Grudzień 2009
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie