Powrót

Powiat Gnieźnieński HIT-em w Wielkopolsce!


Aż 6 statuetek HIT-a za rok 2010 powędrowało do firm i instytucji z terenu Powiatu Gnieźnieńskiego. Hit-a Promocji Regionu, drugi rok z rzędu, otrzymał również samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego za skuteczną promocję swojego potencjału gospodarczego i społecznego. Specjalne wyróżnienie - tytuł Promotora Przedsiębiorczości HIT 2010 - otrzymała ponadto Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o.


Tegoroczna edycja konkursu Gospodarczo - Samorządowy HIT Regionu odbyła się po raz siedemnasty. Organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja Promocyjno - Reklamowa Punkt S z Piły oraz Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego. Konkurs jest rozgrywany w następujących kategoriach konkursowych:

 • Produkcja
 • Handel i usługi
 • Rolnictwo i przetwórstwo żywności
 • Ekologia
 • Organizacja i zarządzanie
 • Samorządność
 • Oświata i kultura

Uroczysta gala wieńcząca konkurs odbyła się w niedzielę, 20 lutego br. w Auli UAM w Poznaniu. Gośćmi honorowymi gali byli Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak oraz Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia. Galę uświetnił występ zespołu VOX.

Laureaci z terenu Powiatu Gnieźnieńskiego:

 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "TINA" W.K.B.J. Michałowscy sp. jawna w Gnieźnie za produkcję i sprzedaż mebli biurowych
 • Produkcja Handel Usługa "EFEKT" Joanna Stawska w Gnieźnie za produkcję armatury przemysłowej w branży wodociągowej
 • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie sp. z o.o. za wykonanie projektu technicznego oraz przeniesienie i modernizację kotła WR - 10
 • Centrum Kultury "Scena to dziwna" w Gnieźnie za atrakcyjny model oferty kulturalnej adresowanej do różnych środowisk lokalnej społeczności
 • Gmina Czerniejewo za opracowanie i konsekwentną realizację pakietu działań przyjaznych środowisku
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAWA Jan Walczak w Gnieźnie za systematyczny rozwój potencjału usługowego firmy i jej osiągnięcia w latach 1990 - 2010 (Rubinowy HIT)

Organizatorzy konkursu od ubiegłego roku przyznają ponadto HIT-a Promocji Regionu wyróżniającym się starostwom powiatowym najlepiej promującym swój potencjał społeczno - gospodarczy. Tego typu wyróżnienie jest przyznawane jednemu starostwu w każdym z pięciu subregionów Wielkopolski (tj. okręg koniński, okręg leszczyński, okręg kaliski, okręg pilski i okręg poznański), zgodnie z zakresem terytorialnym rozgrywanego konkursu. Powiat Gnieźnieński, jako jeden z dwóch powiatów, powtórzył swój ubiegłoroczny sukces po raz drugi otrzymując HIT-a Promocji Regionu.

W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu został ponadto przyznany przez organizatorów konkursu tytuł Promotor Przedsiębiorczości HIT 2010. Otrzymała go Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. za znaczący wkład w promocję przedsiębiorczości na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.

 

28 Luty 2011
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie