Powrót

Współpraca Polsko-Indyjska


Informujemy iż istnieje możliwość nawiązania poprzez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego współpracy gospodarczej z przedstawicielami polityki i biznesu ze stanów Gujarat, Bihar oraz Utrat Pradesh z Indii


Strona indyjska zainteresowana jest współpracą w następujących obszarach:

  1. Sektor rolno-spożywczy – technologie przetwórstwa żywności oraz gotowe produkty.
  2. Sektor motoryzacyjny – producenci części samochodowych
  3. Sektor meblarski – producenci mebli.
  4. Sektor farmaceutyczny.
  5. Sektor medyczny – turystyka medyczna.
  6. Sektor jubilerski – współpraca pomiędzy wielkopolskimi firmami jubilerskimi, a firmami ze stanu Gujarat (m.in. szlifowanie diamentów)

Przedstawiciele biznesu z Indii są zainteresowani nie tylko ofertą produktową, czyli eksportem i importem produktów, ale także udzielaniem licencji i wymianą technologii.

Zwieńczeniem nawiązanych kontaktów i rozmów będzie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w dniu 5 września 2011 roku forum gospodarcze Wielkopolska – Indie z udziałem przedstawicieli wielkopolskich i indyjskich firm zainteresowanych podpisaniem umów oraz porozumień o współpracy.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Gnieźnieńską Agencją Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. do dnia 8 kwietnia 2011 roku.

25 Marzec 2011
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie