Powrót

Starosta pogratulował laureatom HIT-a


Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, na specjalnie zorganizowanym spotkaniu, pogratulował tegorocznym laureatom konkursu Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu. Do firm i instytucji z terenu powiatu gnieźnieńskiego powędrowało w sumie siedem statuetek.


HIT–a Promocji Regionu, piąty rok z rzędu (!), otrzymał samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego za skuteczną promocję swojego potencjału gospodarczego i społecznego. Powiat Gnieźnieński uhonorowany został również tytułem Rubinowy HIT za rewitalizację budynku dawnych koszar przy ulicy Sobieskiego 20.

Konkurs obejmuje 8 kategorii: produkcja, handel i usługi, rolnictwo i przetwórstwo żywności, ekologia, organizacja i zarządzanie, samorządność, edukacja, kultura i sport. Uroczysta gala wieńcząca zmagania odbyła się w niedzielę, 23 lutego br. w Auli UAM w Poznaniu. Finał konkursu uświetnił występ braci Piotra i Wojciecha Cugowskich.

„Ideą konkursu jest uhonorowanie i promocja dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych wielkopolskich przedsiębiorstw” – napisał w okolicznościowych podziękowaniach dla laureatów Starosta Dariusz Pilak, „…dlatego uzyskana nagroda […] to niekwestionowany sukces będący powodem do dumy i satysfakcji. Uzyskanie tego prestiżowego wyróżnienia jest tym bardziej cenne, że zostało ono poprzedzone oceną i weryfikacją przedsiębiorstwa dokonaną przez przedstawicieli kapituły konkursu. Stanowi więc niewątpliwy dowód zaangażowania wszystkich pracowników w rozwój firmy, a także świadczy o uznaniu jej za godną naśladowania przez inne przedsiębiorstwa. Niniejsza nagroda jest także wkładem w tworzenie przyjaznego klimatu przedsiębiorczości w Powiecie Gnieźnieńskim” – dodaje Starosta.

Warto dodać, że co roku Starosta typuje kandydatów do nagrody spośród laureatów organizowanego co dwa lata konkursu pn. „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Wnikliwa weryfikacja firm na etapie konkursu powiatowego ma niewątpliwie wpływ na dalsze sukcesy przedsiębiorców na poziomie regionalnym, a nawet ogólnopolskim.

Laureaci konkursu Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu 2013 z terenu powiatu gnieźnieńskiego: Biuro Rachunkowe „Profit” Magdalena Bosacka w Gnieźnie, Planasa Polska sp. z o.o. w Gnieźnie, „Optimal – System” sp. z o.o. w Trzemesznie, FINexpert Michał Kałuża w Gnieźnie, Produkcja, Handel, Usługi „EFEKT” Joanna Stawska w Rzegnowie (gmina Łubowo), Powiat Gnieźnieński za rewitalizację obszaru powojskowego – budynku dawnych koszar 6. Regimentu Piechoty Pomorskiej w Gnieźnie przy ul. Sobieskiego 20, Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych ENERGO-TECH E. Pawlikowski w Cielimowie.

Teresa Gaweł, II LO

03 Marzec 2014
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie