Powrót

Fałkowo ubiega się o powstanie podstrefy WSSE "Invest - Park"


Władze gminy Łubowo planują realizację przedsięwzięcia w miejscowości Fałkowo, w którym to powstać ma podstrefa Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest – Park”. 


Według „The Financial Times” Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) jest na 4 miejscu stref w Europie wśród najlepszych stref ekonomicznych.

Władze gminy podkreślają, iż jest to bardzo ważna inwestycja dla gminy, ale również całego powiatu, ponieważ chodzi o powstanie nowych miejsc pracy oraz rozwój gminy. Wójt gminy Łubowo – Andrzej Łozowski oznajmia, iż przedstawiciele WSSE gościli wcześniej w gminie Łubowo. W chwili obecnej przedsięwzięcie jest na etapie przygotowywania dokumentów potrzebnych do utworzenia podstrefy. Warunkiem zaistnienia strefy jest to, iż grunty muszą być własnościowe gminy tudzież Skarbu Państwa. W przypadku gminy Łubowo warunek ten jest spełniony. Obszar jaki zaoferować może gmina Łubowo to powierzchnia ok. 125 ha 5 i 6 klasy gruntów, które należą do Agencji Nieruchomości Rolnych. Obszar zlokalizowany jest w obrębie węzła S-5 w Łubowie i jest on wyposażony w media. Wójt Gminy Łubowo – Andrzej Łozowski informuje, iż gmina liczy na otrzymanie z Obszaru Strategicznej Interwencji kwoty ok. 20 mln zł na utworzenie podstrefy.

Taka sama podstrefa utworzona została już na terenie Wrześni. Zatem czy plan utworzenia podstrefy w Fałkowie zostanie zrealizowany?


Zdjęcia: Urząd gminy Łubowo

14 Kwiecień 2014
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie