Powrót

22 maja - bezpłatne spotkanie informacyjne w Gnieźnie - sukcesja


Tylko 30% firm rodzinnych przetrwa proces sukcesji, planując go i systematycznie wdrażając w życie firmy i rodziny. Warto jest już teraz pomyśleć o nim i zacząć planować sukcesję, aby nie była ona rewolucją dla całej firmy i rodziny.


Efektywna zmiana sterów w firmie rodzinnej to proces co najmniej 7-letni. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom stworzyliśmy projekt Kody Wartości, aby wesprzeć Was w tym trudnym procesie. Dlatego też zapraszamy Was do wzięcia udziału w krótkim spotkaniu, które ma na celu pokazanie najważniejszych kwestii związanych z sukcesją oraz wdrożenia rozwiązań, które umożliwią bezbolesne przejście tego procesu.

Dlaczego warto?

  • Poznasz kluczowe czynniki sukcesu procesu sukcesji;
  • Dowiesz się od czego rozpocząć działania sukcesyjne;
  • Zdiagnozujesz się na jakiem etapie sukcesji jesteś i co powinieneś zrobić w następnym kroku;
  • Otrzymasz praktyczne narzędzia do wykorzystania w swojej firmie;
  • Poznasz 7 kroków udanej sukcesji.

Każda firma rodzinna uczestnicząca w spotkaniu otrzyma bezpłatnie materiały wspomagające przeprowadzenie sukcesji, czyli:

  • Książkę „Kody wartości – czyli jak skutecznie przejść sukcesję” autorstwa dr. Adrianny Lewandowskiej;
  • Przewodnik SOS – Sytuacja Nagłej Sukcesji;
  • Pakiet 50 praktycznych narzędzi do przeprowadzania sukcesji dla 7 zaangażowanych grup – właściciela, sukcesora, sukcesorki, rodziny, pracownika, managera zewnętrznego, pracownika, moderatora procesu;
  • Audiobook przedstawiający sukcesję rodziny Sierpińskich;
  • Film instruktażowy.

Spotkanie w formie warsztatów poprowadzi ekspert projektu Kody Wartości Mateusz Kowalewski – Ekspert ds. sukcesorów, wiceprezes w firmie HORTIMEX. Przedsiębiorca rodzinny w drugim pokoleniu. Praktyk nowoczesnej organizacji i zarządzania firmą rodzinną. Obszary zainteresowań: modele biznesowe, zarządzanie strategiczne, zarządzanie przez wartości, społeczna odpowiedzialność biznesu, systemy zarządzania jakością, sukcesja.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja na stronie www.sukcesja.org.pl
22 maja – Gniezno, Hotel Pietrak Gniezno, ul. Chrobrego 3


Załączniki:

 

29 Kwiecień 2015
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie