Powrót

Owocne rozmowy
Podczas obchodów Dni Gospodarki w zaprzyjaźnionym partnerskim powiecie Teltow-Fläming w Niemczech Wiceprezes GARG Sp. z o.o. Juliusz Trojanowski odpowiedzialny za Centrum Obsługi Inwestora prowadził rozmowy z dr Zbigniewem Kosteckim - Radcą Handlowym Ambasady Polski w Berlinie na temat możliwości pozyskania inwestorów z terenu Niemiec.

Wiceprezes Juliusz Trojanowski był członkiem delegacji z Powiatu Gnieźnieńskiego pod przewodnictwem Starosty Krzysztofa Ostrowskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Danuty Winiarskiej.

Dr Zbigniew Kostecki na zaproszenie Herberta Voglera uczestniczył w całodobowym bloku gospodarczym obejmującym konferencje nt. innowacyjności przedsiębiorstw jak również w gali wręczania, w tym temacie nagród wyróżnionym się firmom.

Podczas rozmów uzgodniono, iż poczynione zostaną starania, aby zorganizować na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego grupę przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z niemieckimi firmami, którzy pojadą na przygotowane pod auspicjami Ambasady RP w Berlinie, spotkanie gospodarcze. Zainteresowane firmy prosimy za pośrednictwem Internetu o kontakt z Wiceprezesem GARG Sp. z o.o. Juliuszem Trojanowskim w celu uzgodnienia szczegółów, aby możliwe było ustalenie branż szczególnie zainteresowanych współpracą gospodarczą.

Drugą propozycją dyskutowaną z Radcą Handlowym Ambasady Polski była możliwość polecania terenów inwestycyjnych na terenie naszego powiatu zinwentaryzowanych przez Centrum Obsługi Inwestora (COI) przy GARG Sp. z o.o., zgłaszającym się przedsiębiorcom niemieckim. Tereny możliwe do zagospodarowania i inwestowania przez firmy niemieckie nie musza pochodzić tylko z zasobów gminnych, ale przede wszystkim z zasobów prywatnych. Prosimy tą drogą wszystkich zainteresowanych o (bezpłatne) zgłaszanie takich terenów do COI.

Juliusz Trojanowski


Propozycje w obu tematach proszę zgłaszać droga mail-ową:
Centrum Obsługi Inwestora
coi@garg.pl


21 Październik 2008
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie