Powrót

Czerniejewo ubiega się o środki unijne na teren pod inwestycje
Czerniejewo ubiega się o środki unijne na teren pod inwestycje. W dniu 19 lutego 2009r. zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet I Konkurencyjność Przedsiębiorstw, Działanie 1.7 Przygotowanie terenów inwestycyjnych.

W wyniku przeprowadzonego naboru dla którego przewidziano alokację dla konkursu na poziomie 15 mln euro, przyjęto 25 wniosków o łącznej wartości całkowitej projektów 272 553 788,77 zł z czego łączna wnioskowana kwota o dofinansowanie wynosi 161 234 413,81 zł z Powiatu Gnieźnieńskiego w ramach Działania 1.7. Przygotowanie terenów inwestycyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie projektu aplikowała Gmina Czerniejewo. Głównym celem projektu jest utworzenie Strefy Aktywizacji Gospodarczej na terenie Gminy Czerniejewo w Powiecie Gnieźnieńskim.

Projekt obejmuje kompleksowe uzbrojenie terenu 10,7104 ha pod inwestycje: budowę drogi, wybudowanie urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, elektrycznych, gazowych i telekomunikacyjnych.

Całkowity koszt projektu 3 571 751,74 PLN, z czego łączna kwota dofinansowania wynosi 2 321 638,63 PLN. W przygotowaniu wniosku czynnie uczestniczyło Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Justyna Jastrzębska
05 Marzec 2009
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie