Powrót

Międzynarodowy Dzień Transferu Technologii w Poznaniu
Oczyszczanie ścieków, bezpieczne składowanie odpadów, recykling, wykrywanie i określanie poziomu zanieczyszczeń – takich działań bez pracy i pomysłów naukowców i bez wymiany doświadczeń, po prostu by nie było. Wprowadzanie nowoczesnych, skutecznych i coraz tańszych technologii na rynek, jest w dziedzinie ekologii kluczowe.

By usprawnić ten proces Poznański Park Naukowo Technologiczny oraz Enterprise Europe Network przygotowują w Poznaniu podczas targów Poleko 2009, 25 listopada - Międzynarodowy Dzień Transferu Technologii. Do udziału w organizowanych bezpłatnie spotkaniach ze specjalistami z Polski i świata zapraszani są wielkopolscy przedsiębiorcy, głównie z małych i średnich firm działających w branżach związanych z ochroną środowiska.

Praktycznie każdy kto prowadzi działalność gospodarczą, może wziąć udział w Międzynarodowym Dniu Transferu Technologii Poleko 2009. Oferta adresowana jest szczególnie do firm zainteresowanych inżynierią środowiska, uzdatnianiem wody oraz przetwarzaniem ścieków, recyklingiem, utylizacją, wykrywaniem zanieczyszczeń i energią odnawialną. Mile widziane są także osoby, które mają już pomysł na biznes w tych obszarach, chcą podjąć działalność gospodarczą i szukają partnera lub inwestora.

Poznański Park Naukowo Technologiczny i Enterprise Europe Network organizują, dla małych i średnich firm, działających na rynku eksploatacji i ochrony środowiska naturalnego, bezpłatne spotkania z wiodącymi firmami, jednostkami badawczo – rozwojowymi z całego świata działającymi w gospodarce odpadami i ochronie środowiska naturalnego. Firmy zajmujące się ekologią mogą bezpłatnie umówić się na spotkanie z wybranymi przez siebie specjalistami, potencjalnymi klientami lub nowymi kontrahentami. By skorzystać z tej oferty należy najpóźniej do dnia 30 października wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na: dtt.ppnt.poznan.pl

Formularz rejestracyjny jest w języku angielskim, ale przy jego wypełnianiu można liczyć na pomoc specjalistów z Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego (tel: 061 827 97 46).

Warto skorzystać z szansy jaką stwarza Enterprise Europe Network (EEN) - finansowana ze środków unijnych organizacja, której zadaniem jest wspieranie drobnych i średnich przedsiębiorców. Wielkopolski oddział EEN funkcjonuje przy Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Podczas Targów Poleko specjaliści z EEN całkowicie bezpłatnie znajdą klientów, dostawców lub inwestorów zainteresowanych współpracą, umówią i zorganizują indywidualne spotkania biznesowe, a jeśli będzie taka potrzeba pomogą w tłumaczeniu rozmów. Wszystkie te usługi finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

Więcej informacji:
Poznański Park Naukowo – Technologiczny
www.ppnt.poznan.pl
Agata Wylegała - tel. +48(0)61 827 97 46
aw@ppnt.poznan.pl

14 Październik 2009
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie