Powrót

Nowa jakość usług i forma kontaktu z ZUS
ZUS podpisał umowę na finansowanie inwestycji ze środków unijnych w ramach PO IG 2007-2013. Będzie to Platforma Usług Elektronicznych (PUE).

Za pomocą nowej usługi możliwy będzie dostęp do danych zgromadzonych na indywidualnych kontach w ZUS. Możliwe będzie również złożenie dowolnego dokumentu ubezpieczeniowego za pośrednictwem drogi elektronicznej. PUE pozwoli również na wypełnianie formularzy „zusowskich”, które automatycznie będą weryfikowane pod względem poprawności wypełnienia.

Klienci, którzy nie dysponują w domu komputerem z łączem internetowym będą miały możliwość skorzystania z tak zwanych „zusomatów”, dostępnych w placówkach ZUSu. Za pośrednictwem tych e- kiosków będzie można m.in.: zapoznać się z aktami prawnymi związanymi z tematyką ZUS, złożyć dokument w wersji elektronicznej a także papierowej, uzyskując potwierdzenie jego złożenia.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS ma usprawnić nie tylko wirtualną obsługę klienta. Placówki ZUS maja zostać zaopatrzone w systemy kierowania ruchem klientów oraz mają wprowadzić system zamawiania wizyt w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Realizacja projektu Platforma Usług elektronicznych zakończy się w grudniu 2012r.

Źródło: Gazeta Podatkowa

22 Październik 2009
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie