Powrót

Konferencja „INNOWACYJNY REGION – DROGA DO SUKCESU”
Czy Wielkopolska ma szanse stać się liderem innowacji w Europie? Jak radzą sobie z wdrażaniem i promowaniem innowacji inne regiony? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź podczas konferencji „Innowacyjny Region - droga do sukcesu", która odbędzie się 04.12.2009 r. w godzinach 10.00 - 14.00 w Hotelu Mercure w Poznaniu.

Goście z Wielkiej Brytanii przedstawią swoje doświadczenia w budowaniu silnego pod względem gospodarczym regionu. Głównym prelegentem panelu „East England - dobre praktyki" będzie Prof. Peter Tyler z Department of Land Economy, University of Cambridge. Profesor Tyler to międzynarodowy specjalista z zakresu gospodarki przestrzennej i rozwoju regionalnego, posiadający szerokie doświadczenie m.in. w realizacji ponad 60 rządowych programów badawczych jak również projektów UE i OECD.

O sukcesie regionu East of England opowiedzą również: David Morrall, Dyrektor ds. Kontaktów Międzynarodowych z East of England Development Agency oraz Liz Stevenson, reprezentująca Cambridgeshire County Council. Przedstawiciele East of England przybliżą uczestnikom charakter prowadzonych w regionie działań na rzecz wspierania innowacji i opowiedzą o roli poszczególnych instytucji lokalnych w budowaniu systemu innowacji. Podsumowaniem panelu będzie dyskusja z udziałem przedstawicieli samorządu wielkopolskiego.

Druga część konferencji pt. „Sposób na innowacyjną Wielkopolskę?" będzie poświęcona prezentacji wybranych inicjatyw Wielkopolskiego Systemu Innowacji i dyskusji na temat wspierania działań innowacyjnych przez ośrodki wsparcia innowacji. W panelu wystąpią Senator RP Piotr Głowski, prezentujący inicjatywę subregionu Północnej Wielkopolski, dr Monika Matusiak, z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która przybliży uczestnikom zagadnienia związane z inicjatywami klastrowymi w Wielkopolsce oraz dr Dawid Wiener z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który opowie o strategicznej roli designu w tworzeniu innowacyjnego regionu.

Konferencja realizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektów systemowych PO KL 8.2.2. „Budowa Wielkopolskiego Systemu Innowacji" oraz „Regionalne sieci innowacji i promocja innowacji w regionie".

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.innowacyjna-wielkopolska.pl.; na której znajdują się również do pobrania program konferencji i formularz rejestracyjny. Potwierdzenie udziału prosimy przesyłać na adres elizabeth.duda@umww.pl, stanislaw.kaj@umww.pl lub telefonicznie pod numer 061 658 07 08 do 01.12.2009.

Źródło: www.innowacyjna-gospodarka.pl

02 Grudzień 2009
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie