Powrót

Rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących
Z dniem 1 stycznia 2010 w życie wchodzi Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2009 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących..

Rozporządzenie utrzymuje większość dotychczasowych zasad stosowania kas. Podstawowym kryterium zwolnienia z obowiązku posiadania kas rejestrujących jest wysokość obrotów .

Do dnia 31 grudnia 2010 r. obowiązuje zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas dla podatników o obrotach nie przekraczających w poprzednim roku podatkowym 40.000 zł.

Kas też nie muszą stosować podatnicy, u których sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub prowadzących ją w formie indywidualnych gospodarstw rolnych stanowiła więcej niż 70% całej sprzedaży.

Tak ja to było do tej pory, bez względu na wysokość obrotów kasy będą musieli stosować przedsiębiorcy m.in.: świadczący usługi przewozu osób i ładunków, zajmujący się dostawą części zamiennych do samochodów.

Źródło: Gazeta Podatkowa

13 Styczeń 2010
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie