Powrót

20 lat Powiatu Teltow - Fläming


Pod takim hasłem zostały zorganizowane tegoroczne obchody Tygodnia Gospodarki Powiatu Teltow-Fläming. W przedsięwzięciu tym, w dniach 3-4 listopada br. uczestniczyła delegacja z Powiatu Gnieźnieńskiego.

W tracie wizyty polska delegacja - reprezentowana przez Juliusza Trojanowskiego prezesa GARG, Stefana Pokładeckiego starszego Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie oraz Sylwestra Sipa dyrektora gnieźnieńskiego Centrum Kształcenia Praktycznego - zwiedzała Centrum Edukacji i Kształcenia GmbH (ZAL) oraz uczestniczyła w konferencji poświęconej edukacji, która odbyła się w kompleksie szkół zawodowych w Ludwigsfelde. Tematem przewodnim konferencji było powiązanie kształcenia, szkolenia słuchaczy z wykorzystaniem ich wiedzy w lokalnych przedsiębiorstwach przy współudziale Agencji Rozwoju Gospodarczego (SWFG) i Urzędu Pracy.

Podczas zwiedzania nowo zakupionych terenów przez niemiecką Agencję w wielkości ok. 6 ha pod kolejną strefę gospodarczą, Prezes SWFG Herbert Vogler zapoznał przedstawicieli polskiej delegacji z planami zagospodarowania tego terenu. Wyraził również zadowolenie, iż w Powiecie Gnieźnieńskim na wzorcach zaczerpniętych z ich doświadczeń powstaje pierwsza strefa gospodarcza w gminie Czerniejewo.

Delegacja polska uczestniczyła w otwarciu Centrum Doradztwa w Blank-Mahlow, które to będzie prowadzić poradnictwo i konsultacje z mieszkańcami okolicznych gmin w celu ich ochrony przed hałasem dotyczącym przebudowywanego międzynarodowego portu lotniczego Schönefeld. Obsługą tego biura zajmować się będą pracownicy Agencji Rozwoju Gospodarczego (SWFG). Nowe Centrum Doradztwa otworzył Premier Brandenburgii Matthias Platzeck wraz ze Starostą Teltow-Fläming Peer Giesecke.

W ramach obchodów Dni Gospodarki Teltow-Fläming przyznana została doroczna nagroda gospodarcza dla najlepszego przedsiębiorstwa. W ramach rywalizacji konkurowało trzynaście przedsiębiorstw i instytucji o tę nagrodę. Ogłoszenie laureatów odbyło się w Parku Biotechnologicznym, które było punktem kulminacyjnym Tygodnia Gospodarki Powiatu Teltow-Fläming.

Wizyta delegacji z Powiatu Gnieźnieńskiego w Powiecie Teltow - Fläming związana była z wymianą doświadczeń w zakresie rozwoju potencjału gospodarczego obu powiatów oraz pogłębienia stosunków partnerskich.
 

10 Listopad 2010
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie