Powrót

Dobry czas na biznes


24 listopada 2010r. w godzinach 10:00 – 12:45, w Kolegium Europejskim im. Jana Pawła II w Gnieźnie odbędzie się spotkanie „Akademik Przedsiębiorczości” – Dobry czas na biznes.

Spotkanie kierowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych wszystkich uczelni gnieźnieńskich, w szczególności do tych osób, które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. W ramach Dobrego czasu na biznes organizatorzy i zaproszeni goście przedstawią najistotniejsze kwestie nurtujące przyszłych przedsiębiorców i będą odpowiadać na pytania uczestników.

W programie znajdują się między innymi: prelekcje dotyczące zewnętrznego finansowania biznesu, ochrony własności intelektualnej oraz oferta Preinkubatora Akademickiego UAM. Potencjalni przedsiębiorcy będą mogli także wypełnić test, który zbada ich predyspozycje do prowadzenia własnej firmy oraz wysłuchać porad doradcy zawodowego.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie panel dyskusyjny z udziałem młodych przedsiębiorców: Waldemara Stube i Łukasza Cieślińskiego. Uczestnicy spotkania będą mogli zapytać zaproszonych gości, jak naprawdę wygląda „pójście na swoje” – to niepowtarzalna okazja, aby podzielić się swoimi wątpliwościami i zasięgnąć rady młodych biznesmenów.

Dobry czas na biznes to także okazja do skorzystania z konsultacji w Preinkubatorze Akademickim UAM oraz Punkcie Informacyjnym „Akademika Przedsiębiorczości”, gdzie Promotor Przedsiębiorczości Akademickiej udziela niezbędnych informacji osobom zainteresowanym tematem przedsiębiorczości akademickiej, w tym – zakładaniem własnej działalności gospodarczej.

Dla wszystkich uczestników spotkania organizatorzy przygotowali konkurs na najciekawsze hasło promujące przedsiębiorczość akademicką. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.akademikprzedsiebiorczosci.pl. Do wygrania – atrakcyjne nagrody.

Spotkanie odbędzie się w Auli Kolegium Europejskiego przy ul. Kostrzewskiego 5-7.

Kilka słów o „Akademiku Przedsiębiorczości”

Projekt „Akademik Przedsiębiorczości” realizowany jest przez Uczelniane Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM w Poznaniu w partnerstwie z Fundacją ProRegio.

„Akademik Przedsiębiorczości” ma charakter informacyjno-promocyjny. Jego głównym założeniem jest promocja przedsiębiorczości akademickiej (PA), postawy pro przedsiębiorczej wśród studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych z Wielkopolski. Poprzez cykl spotkań informacyjnych i szereg innych działań promocyjnych organizatorzy projektu chcą przybliżyć społeczności akademickiej korzyści płynące z bycia przedsiębiorczym oraz możliwości, jakie daje np. założenie firmy opartej na wiedzy zdobytej na uczelni.

Podczas realizacji projektu zorganizowane zostaną spotkania promujące PA w subregionach; prowadzimy również Punkt Informacyjny, gdzie zainteresowani mogą uzyskać informacje dotyczące między innymi zakładania własnej działalności gospodarczej. W ramach najbliższych planowanych działań realizujemy publikację związaną tematycznie z celami projektu.

Strona internetowa: www.akademikprzedsiebiorczosci.pl

Konto Projektu jest także dostępne na portalu Facebook®

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Załącznik:

 

18 Listopad 2010
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie