Powrót

W Teltow-Flaeming o gospodarczej przyszłości


W powiecie Teltow-Flaeming pod hasłem „Region o przyszłości" odbywały się „Dni Gospodarki”. Zakres tematyczny wielu spotkań, był szeroki i dotyczył min. zapewnienia wykwalifikowanej siły roboczej w gospodarce, rekrutacji nowych firm do biznesu, odnawialnych źródeł energii, etc.


Na zaproszenie Starosty powiatu Teltow-Flaeming Pani Korneli Wehlan w uroczystościach związanych z „Dniami Gospodarki” uczestniczyła delegacja z Powiatu Gnieźnieńskiego w osobach Bogumił Haremza - Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa, Sławomir Macioł - Dyrektor Powiatowego Zarządu Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości oraz Juliusz Trojanowski - Prezes Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Delegacja gnieźnieńska, brała udział min. w gali wręczenia nagród firmom, które w 2014 roku szczególnie przyczyniły się do rozwoju gospodarczego powiatu Teltow-Flaeming. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora do spraw promocji gospodarczej w powiecie Pana Siegmund Trebschuh spośród 20 nominowanych do konkursu zakładów wybrała głównego laureata jakim została firma Sudring Autoservice Lange GmbH.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił pobyt, oprócz blisko 200 zgromadzonych gości, Wiceministra Gospodarki Landu Brandenburgia Dr. Carsten Enneper i Szefa Agencji Rozwoju Landu Brandenburgia Dr. Steffen Kammradt, który podczas swojego wystąpienia powiedział min. że „…rozwój gospodarczy możliwy jest tylko wówczas kiedy jest współpraca pomiędzy agencją rozwoju, Powiatem i Landem…”. W trakcie kuluarowych rozmów podczas gali również delegacja z naszego powiatu spotkała się z Wiceministrem Gospodarki Landu Brandenburgia Dr. Carsten Enneper - wskazując wspólne doświadczenia współpracy powiatu Teltow-Flaeming i Gnieźnieńskiego. Nasza delegacja przekazała również Pani Staroście Kornelii Wehlan okolicznościowy grawerton podkreślający wspólne przedsięwzięcia i projekty dotyczące współpracy z niemieckim powiatem.

13 Październik 2014
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie