Powrót

Znamy laureatów VIII edycji powiatowego konkursu gospodarczego


Uroczystą galą finałową połączoną z balem laureatów w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w dniu 18 kwietnia 2015 roku zakończyła się VIII edycja konkursu promującego najlepsze lokalne podmioty gospodarcze.


Patronat nad przedsięwzięciem, którego organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, sprawowali Starosta Gnieźnieński – Beata Tarczyńska oraz Starszy Cechu – Stefan Pokładecki. Sponsorem generalnym konkursu był PKO Bank Polski.

W tegorocznej edycji konkursu, decyzją kapituły nagrodzonych zostało 19 firm, spośród przeszło 100 zgłoszonych i ostatecznie 99 nominowanych podmiotów gospodarczych z terenu powiatu. 13 laureatów to firmy o charakterze usługowym, a 6 - to firmy o profilu produkcyjnym. Wyróżnione podmioty reprezentują m. in. branże: gastronomiczna, edukacyjna, usługi rachunkowe, metalowa, budowlana, meblarska, odzieżowa, ubezpieczeniowo-finansowa, włókiennicza czy szeroko rozumiany handel.

W sumie nagrodzone firmy zatrudniają niemal 360 osób. Blisko 2/3 z nich, a dokładnie 12, poddało się ocenie konkursowej pierwszy raz. Dla trzech firm był to ponowny udział w konkursie. Również trzy firmy wystartowały po raz trzeci, a jeden z laureatów poddał się ocenie po raz czwarty. 14 uhonorowanych podmiotów ma siedzibę w granicach administracyjnych miasta Gniezna, trzy zlokalizowane są w Kłecku, jedna na terenie gminy Niechanowo i również jedna na terenie gminy Łubowo.

Sobotnią galę muzycznie uświetnił znany gnieźnieński zespół Coolik na czele z wokalistką Justyną Krówczyńską. W gali uczestniczyli również członkowie zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, zarząd Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, członkowie kapituły konkursu oraz przedstawiciele sponsora generalnego konkursu PKO Banku Polskiego - Wioletta Wysota-Wawrzyniak, Dyrektor III Regionalnego Centrum Korporacyjnego w Poznaniu oraz Robert Smelkowski Dyrektor ds. Sprzedaży Regionalnego Oddziału Detalicznego w Poznaniu. Gośćmi specjalnym gali byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionego Powiatu Teltow – Fläming w osobach: Detlef Gaertner - Wicestarosta oraz Siegmund Trebschuh - Dyrektor Wydziału ds. Promocji Gospodarczej.

Tegoroczni laureaci udowodnili, że świetnie radzą sobie w warunkach gospodarki rynkowej, potrafią racjonalnie gospodarować wypracowanymi zyskami, ale co równie ważne potrafią pomagać tym, dla których los nie zawsze jest łaskawy. Z inicjatywy Starosty Gnieźnieńskiego, pani Beaty Tarczyńskiej, podczas gali zbierano datki na pomoc w rehabilitacji Kornelii Kuczmy z Gniezna - dziewczynki cierpiącej na zespół wad wrodzonych. Zebrane podczas gali środki w kwocie blisko 3,4 tys. złotych z całą pewnością pomogą dziewczynce i jej rodzicom (obecnym na gali) w codziennej, niełatwej walce z chorobą.

Prezentacja bohaterów wieczoru – laureatów konkursu rozpoczęła się od debiutów gospodarczych. Przychylność kapituły zdobyły dwie nowo powstałe firmy:

 • firma Leader School – szkoła językowa kierująca swoją ofertę do dzieci - już od drugiego roku życia, młodzieży, osób dorosłych oraz firm i instytucji
  oraz
 • firma White Taste – niezwykły lunch bar, który serwuje potrawy przygotowane ze świeżych i wyselekcjonowanych produktów. Wysoka jakość w połączeniu z wiedzą, doświadczeniem kulinarnym i żywieniowym sprawia, że powstają tu zdrowe, pożywne i pyszne dania.

Kolejną kategorią konkursową było mikroprzedsiębiorstwo, w której nagrodzono firmy: Roltech - specjalizującą się w sprzedaży opału, materiałów budowlanych oraz pasz i zbóż na rynku krajowym, Nowel - zajmującą się kompleksowym wykonawstwem instalacji elektrycznych oraz firmę Duke prowadzącą hurtową i detaliczną sprzedaż artykułów AGD.

W kategorii małe przedsiębiorstwo statuetki Orła powędrowały do trzech firm:

 • Inter – Lers, której przedmiotem działania jest projektowanie, produkcja i montaż konstrukcji drewnianych,
 • Chem-Glas – oferującej opakowania szklane i surowce chemiczne oraz
 • Alfatex - producenta włóknin, puchu silikonowego, kulek silikonowych oraz czesanki.

W kategorii średnie przedsiębiorstwo kapituła nagrodziła tylko jedną firmę z branży budowlanej - istniejące 40 lat Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjno-Handlowe „Henbud” Henryk Kaczor.

18 kwietnia nagrodzono również innowatorów Powiatu Gnieźnieńskiego. Nagrody w tej kategorii odebrały firmy:

 • FGP Polska sp. z o.o. będąca producentem farb i lakierów poligraficznych, przeznaczonych do wykonywania nadruków na opakowaniach papierowych, aluminiowych, foliowych i na innych tworzywach sztucznych,
 • Expectum – działająca w sferze doradztwa bankowego i ubezpieczeniowego,
 • Językowa Szkoła Podstawowa Prymus – prywatna szkoły podstawowej stawiająca na nauczanie przy wykorzystywaniu najnowszych technologii: platformy on-line do odrabiania zadań domowych czy interaktywnych tablic,
 • Biuro Rachunkowe „Profit” zajmujące się obsługą księgową podmiotów gospodarczych,
 • Adriano, której główne działania koncentrują się na produkcji i sprzedaży odzieży męskiej.

W ciągu ostatnich dwóch lat szereg lokalnych firm podjęło się realizacji dużych inwestycji, i dlatego Tytuł „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2013-2015” w kolejnej kategorii - inwestor otrzymały firmy:

 • AD Consulting – biuro rachunkowe, które zakupiło nieruchomości przy ul. Jałowcowej w Gnieźnie, do której w marcu 2015 roku przeniosło swoja siedzibę, i w którym część pomieszczeń została przystosowana do prowadzenia szkoleń z zakresu rachunkowości i podatków,
 • Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowego „Patom”, które w 2013 roku uruchomiło kolejny (po Pizzerii na Kawiarach) lokal gastronomiczny o nazwie „Gościniec nad dwoma stawami”,
 • Complet Chmielewscy sp. j., której głównym przedmiotem działalności jest produkcja mebli tapicerowanych, i która dysponuje nowym zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Myślęcinie, w gminie Łubowo o powierzchni ponad 4.000 m2,

Natomiast dwa podmioty:

w związku ze zrealizowanymi działaniami inwestycyjnymi uzyskały Nominację do tytułu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2013-2015”.

Trzeci raz w historii konkursu zostały również przyznane Złote Orły Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości. Otrzymali je potrójni laureaci w dotychczasowej historii konkursu (czyli zdobywcy trzech statuetek Orła) w trzech różnych kategoriach. Zdobywcy tego prestiżowego tytułu zakończyli już co prawda swoją przygodę z konkursem, ale za dwa lata, w kolejnej IX edycji przedsięwzięcia, będą mieli możliwość zasiąść w kapitule, aby tym razem nie być ocenianym, a oceniać innych. Ten zaszczytny tytuł zdobyły 2 firmy: Henbud oraz Adriano.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Po ponad dwugodzinnej gali, podczas której prezentowane były spoty filmowe wszystkich laureatów, nadszedł czas na wspólne świętowanie podczas balu laureatów. Warto podkreślić, że bal był w całości finansowany przez uczestników konkursu.

Z edycji na edycję rośnie marka konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. W dotychczasowych ośmiu odsłonach przedsięwzięcia – poczynając od roku 2001 – zostało zauważonych i nagrodzonych 119 podmiotów. Organizatorzy nagrodzili firmy biorące udział w konkursie 178 razy, w tym w 101 przypadkach najwyższym laurem – statuetką Orła Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości, a 10 firm uhonorowano tytułem Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości. Już dziś wielu laureatów zapowiada ponowne uczestnictwo w konkursie w kolejnych jego edycjach.
 

 

czytaj więcej...

30 Kwiecień 2015
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie