Powrót

Powiat Gnieźnieński na EXPO REAL w Monachium
W dniach 8 - 10 października 2007r. na X Międzynarodowych Targach Nieruchomości o Przeznaczeniu Gospodarczym EXPO REAL w Monachium, prezentowana była oferta inwestycyjna Powiatu Gnieźnieńskiego.

Zakres tematyczny targów obejmował m.in.: projektowanie i realizację oraz finansowanie inwestycji, nieruchomości przeznaczone pod inwestycje, zarządzanie nieruchomościami, pośrednictwo i doradztwo w obrocie nieruchomościami inwestycyjnymi. Podmiotami obecnymi na targach były przede wszystkim miasta i regiony, deweloperzy, właściciele i pośrednicy nieruchomości, firmy zarządzające nieruchomościami, fundusze inwestycyjne, firmy doradcze. EXPO REAL to jedne z najważniejszych i największych targów inwestycyjnych na świecie. W tegorocznej edycji, w stosunku do lat ubiegłych, zwiększyła się zarówno liczba wystawców jak i zwiedzających - zaprezentowało się 1.823 wystawców z 43 krajów, a liczba zwiedzających wyniosła 23.800 osób. Uwzględniając obecnych przedstawicieli firm - wystawców, liczba uczestników Targów wyniosła blisko 39.000 osób. Poza gospodarzami, wśród podmiotów uczestniczących w imprezie dominowali przedstawiciele: Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Republiki Czech, Federacji Rosyjskiej, Francji, Polski, Stanów Zjednoczonych i Włoch. Po raz pierwszy przedsięwzięcie odbywało się w sześciu halach wystawienniczych o łącznej powierzchni 63.000 m2.

Wśród 38 wystawców z Polski obecna była Wielkopolska. Współuczestnikami stoiska, poza Powiatem Gnieźnieńskim, były samorządy: Jarocina, Leszna, Poznania, Śremu, Środy Wielkopolskiej oraz Powiatu Poznańskiego, a także działająca w branży budowlanej Grupa Nickel. Powiat Gnieźnieński reprezentowany był przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. W trakcie trzech dni imprezy przeprowadzono rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy zostali poinformowani o różnorodnych możliwościach inwestycyjnych w regionie. Ponadto, nawiązane zostały kontakty z przedstawicielami firm zagranicznych, zainteresowanymi ofertami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego, możliwością budowy obiektów biurowych, logistycznych czy przemysłowych, a także ofertami typu "brownfield". Działania promocyjne, poza prezentacją walorów i możliwości inwestycyjnych regionu, obejmowały również rozpowszechnianie materiałów promocyjnych dotyczących lokalnej gospodarki.

Paulina Kowalska
04 Listopad 2007
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie