Powrót

Dyskusje o innowacjach
Delegacja z powiatu gnieźnieńskiego, na czele z Danutą Winiarską – przewodniczącą Rady Powiatu Gnieźnieńskiego oraz starostą Krzysztofem Ostrowskim wzięła udział w Tygodniu Gospodarki w partnerskim powiecie Teltow-Fläming w Niemczech.

Hasłem naczelnym tegorocznego Tygodnia Gospodarki były innowacje. Z tego też powodu zorganizowana została konferencja poświęcona temu zagadnieniu.

Innowacje to przede wszystkim prace naukowo-badawcze, rozwój technologii. Jest to jednak również pojęcie szersze, gdyż mamy z nim do czynienia w wielu innych dziedzinach życia – powiedział rozpoczynając konferencję Herbert Vogler, prezes Agencji Rozwoju Gospodarczego Teltow-Fläming, organizator Tygodnia Gospodarki. Jak dodał, temat taki został wybrany także dlatego, iż powiat Teltow-Fläming zajmuje wiodącą pozycję pod względem innowacji. Jako przykład wyróżniających się innowacyjnych rozwiązań prezes Vogler wymienił Park Biotechnologii, lotnisko Schönhagen i Fläming-Skate.

Wykład na temat innowacji przedstawił podczas konferencji prof. Rainer Voβ z Wyższej Szkoły Technicznej Wildau. Jak przyznał, innowacja jest napędem rozwoju gospodarczego, mimo iż dwie trzecie pomysłów nie dociera w ogóle na rynek, a spośród tych które tam dotrą wiele nie odnosi sukcesu, gdyż nie zostają zaakceptowane przez odbiorców. Innowacja to jest ewolucja. Nie mogą być wprowadzane zbyt wielkie i szybkie innowacje – podkreślił prof. Voβ.

Podczas Tygodnia Gospodarki odbyła się także uroczystość wręczenia nagród firmom, które wyróżniły się w zakresie wprowadzonych innowacji.

Gnieźnieńska delegacja miała możliwość odwiedzenia tych firm i zapoznania się z realizowanymi w nich rozwiązaniami.

Ewa Michalak
20 Październik 2008
 Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki to najważniejsze cele konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
 Punkt wspierania biznesu

Punkt Wspierania Biznesu działa w strukturach gnieźnieńskiego starostwa powiatowego, w ramach Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.

więcej...
 Jak założyć firmę?

Od 01 lipca 2011r., obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1, który zastąpił dotychczasowy formularz EDG-1.

więcej...
 Instytucje otoczenia biznesu

Instytucje otoczenia biznesu

więcej...
 Baza instytucji!

Wyszukaj instytucję na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
Kalkulator walut
Przelicz:

na


Czas na świecie