Wtorek, 06.6.2023

„Budynki pełne energii – budownictwo pasywne” - Konferencja naukowa + wystawa branżowa

„Budynki pełne energii – budownictwo pasywne” - Konferencja naukowa + wystawa branżowa

Klaster technologii Niskoenergetycznych i firma NUVARRO w porozumieniu z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Kaliszu organizować będzie Wydarzenie pn. „Budynki pełne energii – budownictwo pasywne”.


Konferencja naukowa połączona z wystawą branżową firm związanych z budownictwem niskoenergetycznym oraz odnawialnymi źródłami energii odbędzie się 24 października 2013 roku w godz. 9:00 - 14:00 w Collegium Oecologicum PWSZ w Kaliszu przy ulicy Poznańskiej 201 -205. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z budownictwem pasywnym oraz zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Wydarzenie to skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli władz lokalnych, właścicieli przedsiębiorstw prywatnych, którzy zainteresowani są efektywnością zarządzania energią w przedsiębiorstwach, pracowników naukowych związanych z branżą budownictwa jak również z tematyką OZE i efektywnością energetyczną, przedstawicieli szkół oraz instytucji zainteresowanych powyższą tematyką. W wyniku współpracy z firmami z OZE i budownictwa niskoenergetycznego powstać na wystawa, której celem jest edukacja oraz promocja znaczenia energii ze źródeł odnawialnych, budownictwa niskoenergetycznego oraz racjonalnego zarządzania energią poprzez prezentację funkcjonalności urządzeń OZE takich jak kolektory słoneczne, pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne oraz rozmaitych technologii budowlanych mających zastosowanie w budownictwie niskoenergetycznym. Poprzedzająca wystawę konferencja naukowa ma na celu omówienie korzyści wynikających z budownictwa pasywnego, które od 2018 roku obowiązywać ma budownictwo użyteczności publicznej, a od roku 2020 wszystkie nowo-powstałe budynki mają być wznoszone zgodnie z tymi zaleceniami.

Zainteresowane osoby/przedsiębiorstwa mogą zgłaszać swój udział telefonicznie: 63 233 00 15 lub e-mailowo: biuro@nuvarro.pl w terminie do 18 października br. Istnieje również możliwość rejestracji elektronicznej poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej www.efektywniebuduj.pl

W przypadku organizowanej Wystawy jest to WSTĘP WOLNY! 

Więcej informacji na stronie internetowej www.efektywniebuduj.p

drukuj:
udostępnij: