Wtorek, 30.5.2023

Misje Handlowe ZPP: na start Białoruś i Gruzja

Misje Handlowe ZPP: na start Białoruś i Gruzja

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców rusza z programem Misji Handlowych. W pierwszym okresie aktywności będą one skierowane na obszar byłych krajów komunistycznych, bo tam są największe możliwości dla polskich przedsiębiorców.


Pierwsza misja wyruszy w dniach 9-11 czerwca br. na Białoruś. Misja jest adresowana głównie do firm z sektora budowlanego i pokrewnych. W programie znajdują się m.in. prezentacje dotyczące zasad prowadzenia biznesu, eksportu i importu towarów, a co najważniejsze: szereg spotkań z zainteresowanymi współpracą białoruskimi przedsiębiorcami.

Kilka dni później, w dniach 15-18 czerwca br. planowana jest misja do Gruzji. Do tego kraju ZPP zaprasza przede wszystkim przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego. Plan misji jest podobny. Główną częścią programu będą bezpośrednie spotkania z gruzińskimi przedsiębiorcami.

Impulsem do uruchomienia programu Misji Handlowych były oczekiwania formułowane przez naszych członków. Firmy chcą się rozwijać, a Wschód to niejako naturalny kierunek ekspansji. Nasza oferta jest kierowana do średnich firm – powiedział Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP.

W przygotowaniu są misje na Ukrainę, do Kazachstanu, Armenii oraz Królewca, które wyruszą jesienią. ZPP bada też zainteresowanie przedsiębiorców innymi kierunkami.

– Dzięki The Warsaw Network, projektowi fundacji WEI, mamy znakomite kontakty na całym obszarze postsowieckim i właściwie wszędzie możemy zorganizować efektywny biznesowo wyjazd. Planujemy – w zależności od zapotrzebowania – organizować 4-8 misji rocznie powiedział Marcin Nowacki, dyrektor ds. relacji publicznych ZPP.

ZPP będzie również organizowało indywidualne, dedykowane wyjazdy na zlecenie pojedynczych firm.

Dodatkowe informacje:
Joanna Nowek
tel. 504-287-817
e-mail:j.nowek@zpp.net.pl


źródło: www.zpp.net.pl

Pliki do pobrania:

drukuj:
udostępnij: