Środa, 07.6.2023

Dotacje na kapitał obrotowy dla średnich firm

Dotacje na kapitał obrotowy dla średnich firm

Cel finansowania: pomoc średnim przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek wystąpienia pandemii COVID-19.

 

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Średnie przedsiębiorstwo, posiadające siedzibę lub oddział na terenie Polski, które zatrudnia mniej niż 250 pracowników, a jego roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro.

 

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności.

 

Forma wsparcia i intensywność pomocy:

Kwota dofinansowania stanowi iloczyn stawki jednostkowej dla określonego poziomu zatrudnienia i liczby miesięcy, w których wnioskodawca potrzebuje wsparcia, przy czym wnioskodawca może ubiegać się o finansowanie kapitału obrotowego na okres maksymalnie trzech miesięcy
Zaliczka: 100%

 

Termin składania wniosków: 15 czerwca 2020r. do 31 lipca 2020r.

 

Gdzie: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Szczegółowe informacje

https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/dotacja-na-kapital-obrotowy?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_parp

 

Źródło zdjęcia:pixabay.com

drukuj:
udostępnij: