Niedziela, 03.7.2022

Punkt Informacyjny w PUP w Gnieźnie dla obywateli Ukrainy

W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie, ul. Sobieskiego 20, funkcjonuje punkt informacyjny, w którym specjalista ds. cudzoziemców udziela wszelkich informacji związanych z zatrudnieniem osobom przybywającym z Ukrainy, w tym prezentację dostępnych ofert pracy w Gnieźnie oraz powiecie gnieźnieńskim.

Uwaga przedsiębiorcy!

PUP zbiera również informacje od pracodawców dot. zainteresowania zatrudnieniem cudzoziemców (d.kubasik@gniezno.praca.gov.pl).

W chwili obecnej, aby legalnie zatrudnić cudzoziemca, w powiatowym urzędzie pracy można uzyskać:
-oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, w terminie 7 dni na okres 24 m-cy,
-zezwolenie na pracę sezonową w terminie 7 dni na okres nie dłuższy niż 9 miesięcy w roku kalendarzowym.

Punkt kontaktowo-informacyjny dla Uchodźców i Pracodawców

-czynny jest od poniedziałku do piątku, w godz.: 7:30 – 15:30,