Wtorek, 04.10.2022

Szkolenia dla branży budowlanej z dofinansowaniem

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Fundusz Regionu Wałbrzyskiego realizuje ogólnopolski projekt „Kompetentni Pracownicy Sektora Budowlanego”

Dla kogo:

MMŚ działające w branży budowlanej (PKD – sekcja F).

Wysokość wsparcia:

refundacja do 80% kosztów szkoleń zgodnych z Rekomendacjami Sektorowej Rady ds. kompetencji w Budownictwie

• maksymalne wsparcie o wartości 23 860,80 zł na jedno przedsiębiorstwo
  • maksymalne wsparcie o wartości 7 953,60 zł na jednego pracownika

Aktualne obszary tematyczne:

1. Sporządzanie kosztorysów oraz dokumentacji przetargowej na roboty budowlane.
  2. Wykonywanie elementów betonowych lub żelbetonowych służących jako konstrukcje nośne budowli.
  3. Wykonywanie i wbudowywanie zbrojenia oraz prefabrykowanie elementów zbrojenia.
  4. Montowanie i demontowanie szalunków systemowych.
  5. Wykonywanie ociepleń budynków, w tym docieplanie przegród budowlanych, płyt balkonowych i fundamentów oraz nakładanie tynków cienkowarstwowych.
  6. Prowadzenie gospodarki odpadami budowlanymi lub rozbiórkowymi.
  7. Użytkowanie rusztowań.
  8. Planowanie i wdrażanie działań zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i zdrowia na budowie.
  9. Wykonywanie posadzek jastrychowych płynnych i suchych.
  10. Wykonywanie izolacji ciepłochronnych sieci cieplnych.
  11. Montowanie konstrukcji stalowych na parkingach wielopoziomowych oraz halach.
  12. Nadzorowanie budowy, demontażu i eksploatacji rusztowań.
  13. Wykonywanie robót związanych z konserwacją, naprawą i modernizacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych.
  14. Montowanie obróbek blacharskich i systemów odwodnienia dachu.
  15. Montowanie ścian działowych w technologii gipsowo-kartonowej.

Operator: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, tel. 665 877 665, 661 808 079, e-mail budowlany@frw.pl, www.frw.pl

Komplet informacji tutaj.